LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Devi Kasmit/Avokati i të dyshuarit, tregon se si ka ndodhur ngjarja

31 Janar 2018, 10:58, Aktualitet CNA

Avokati i Mario Meshinit, Ferdinand Doja ka mohuar akuzat e ngrituara për përfshirjen e Mario Meshinit në vrasjen e Devi (Dëfrim) Kasmi mbrëmjen e së hënës në Tiranë.

Ai  ka thënë  se arrestimi është i paligjshëm, për arsye se Mario nuk ka qenë në vendin e ngjarjes në kohën kur ka ndodhur vrasja.

?Nuk ka pasur asnjë lidhje me këtë vrasje. Jam lajmëruar mbrëmë.  Është marrë në pyetje si njeri që ka dijeni për vrasjen. E vërteta është se ka qenë duke biseduar më viktimën, madje vrasësi i ka drejtuar pistoletën edhe klientit tim. I tronditur ka shkuar në shtëpinë e tij?, ka thënë avokati.

 Sipas avokatit, Meshini nuk shkoi në polici sepse ishte i tronditur.

?Nuk ka thënë se nuk e njeh. Ka thënë se jam mik me të, shkoj përditë tek palestra e tij. Të gjitha i ka dhënë si deklarues.Për mua dihet kush është vrasësi dhe pse ngurron policia. Kjo çështje po fryhet për të mos u vënë në pranga autorët e vërtetë. Nuk kanë asnjë provë. Mario nuk ishte dëshmitari i vetëm, kishte edhe njerëz të tjerë, ishin dy infermiere. Nuk është prononcuar policia për këtë ngjarje, nuk ka dhënë asnjë deklaratë për shtyp, çështja po fryhet për të mos u vënë në pranga autorët e vërtetë të ngjarjes?, është shprehur avokati.

Lajmet e fundit nga