LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fadromat çlirojnë varrezat e Sharrës nga ndërtimet pa leje

29 Tetor 2017, 11:08, Aktualitet CNA

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit dhe Policia Bashkiake janë duke vijuar aksion për lirimin e hapsirës publike në varrezat e Sharrës, për të bërë të mundur realizimin e projektit ?Rehabilitim i varrezave të Sharrës dhe lidhja me rrugën ekzistuese?.

Aksioni i nisur tanimë që prej disa javësh synon lirimin e hapsirave publike të cilat janë zënë nga tregtarë apo poronarë të ndryshëm pranë varrezave të Sharrës me qëllim krijimin e një hapsire më të bollshme.  /CityNews

 

Lajmet e fundit nga