LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Narko-qeveria fsheh vdekjen e të burgosurit

29 Tetor 2017, 10:38, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale një denoncim që vjen nga një qytetar.

Sipas këtij qytetari një i burgosur ka ndëruar jetë dje në burgun e Fierit, si pasojë e moslejimit të futjes së ilaçeve nga drejtori i burgut.

Sipas denoncimit të qytetarit ky lajm është mbajtur i fshehur nga autoritet./CityNews

 

Postimi i plotë:

Narko-qeveria fsheh vdekjen e te burgosurit!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

?Prsh nga SR.
I nderuar z Berisha
Ju vem ne djeni se dje ne burgun e fierit ka vdekur nje i burgosur dhe auteritetet po e mbajn te fshehte. Ka vdekur pasi prej shum kohesh drejtori i burgut si lejonte qe familjaret ti fusnin ilacet, dhe arsyeja esht mos pagimi haracit. Familjaret ne kushte te veshtira ekonomike me zi i blenin ilacet dhe skishin mundesi te paguanin haracin te drejtori. Ku jan medjat ku jan gazetaret? I ka kapur i gjati ju ka ven kembet ne nje kepuc. Ju lutem bejeni problem kemi besim te ju. Ju lutem anonim?

Lajmet e fundit nga