LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Trafikonin drogë në Itali/ Arrestohet çifti shqiptar

29 Tetor 2017, 10:00, Aktualitet CNA

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e një 36 vjeçar shqiptar së bashku me të dashurën, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga policia në makinën e tyre janë gjetur 22 kg marijuanë dhe hashash që raportohet të kenë ardhur nga Shqipëria.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, të cilat shkruajnë se sipas raportimeve të burimeve policore italiane, ka rezultuar se shqiptari ishte angazhuar fuqimisht në trakun ndërkombëtar të drogës të destinuar kryesisht për në krahinën e Brescia-s dhe në përgjithësi në Italinë veriore, teksa konsiderohet si një prej bosëve më të kërkuar të narkotrafikut në Evropë.

Sipas medias lokale, operacioni i koduar ?Traku i fundit? bëri të mundur arrestimin e tij, i cili ishte fshehur në një dollap, por që u zbulua gjatë kontrolleve. Hetimet kanë zbuluar se 36 vjeçari ka mbajtur marrëdhënie me eksportues shqiptar të drogës dhe shitës italianë në mes të Brescia, Milanos dhe Bergamos.

Policia është duke vijuar hetimet për kapjen e pjesës tjetër të bandës, ndërkohë mësohet se në sallën e gjyqit ka dalë gruaja, ndërsa burri pritet të dalë në gjykatë gjatë muajit dhjetor. /CityNews

 

Lajmet e fundit nga