LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stines i heqin patentën për tejkalim shpejtësie/ Revoltohet ndaj policisë

29 Gusht 2017, 17:00, Lifestyle CNA

Këngëtarit të njohur, Stine i është hequr patenta nga policia rrugore për shkelje të rregullave të qarkullimit. Ai ka qenë duke udhëtuar me makinë në qytetin e Lezhës në momentin që është ndaluar nga policia.

Sipas raportit ai ishte duke ecur 20 km më shumë normave të lejuara në atë rrugë. Për këtë arsye menjëherë i është hequr patentae qarkullimit me makinë. Këngëtari ka reguar në rrjetet socilae duke thënë që patentën e ka marrë me zotësi në shtetin gjerman dhe asnjë vend nuk ta heq patentën për shpejtësi 20 km më shumë.

?Nuk kam asgje as me shtetin as me ligjin jam pro saj dhe me vjen mire qe cdo dite e ma shume zbatohet si nga qytetaret edhe nga policia shtetit ….por thjesht une se kuptoj ku nje polic i nderuar per 20 km plus me shume te heq patenten qe e kam fitu me zotsi dhe qe ma ka dhene shteti gjerman ne kushtet dhe konditat e tyre ….ne asnje vend te botes nuk hiqet patenta per 20 km me shume.tani o ne sdim edhe ankohemi kot ose shteti mire qe gjoben e ve por edhe te prish pune ?

…athere rroft bicikleta pra nk..t patenta?????, shkruan Stine në ?Instagram?./CityNews

Lajmet e fundit nga