LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kjo hile me celularin tuaj do bëjë një zbulim shokues në shtëpi (Video)

15 Gusht 2017, 12:08, Aktualitet CNA

Kjo hile që mund të bëni me telefonin tuaj do iu lërë pa fjalë. Më poshtë keni videon që do iu mësojë diçka të pabesueshme. Me anë të aparatit celular iu mund të zbuloni papastëritë që nuk i shihni në shtëpinë tuaj.

Merrni një ngjitës transparent dhe vendoseni në pjesën e blicit të telefonit në mënyrë që ta mbuloni atë.

Pikërisht pjesën e dritës ngjyroseni me të kaltër në mënyrë homogjene dhe më pas ndizni dritën. Duke parë në ambiente të ndryshme të shtëpisë, do të konstatoni se si edhe ato ambiente që i dinit tejet të pastra, mbartin papastërti.

Kjo është një mënyrë e ngjashme me dritat ultravjollcë të cilat përdoren nga hetuesit për të parë detajet e fshehta në vendet e krimeve.

Lajmet e fundit nga