LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa shpesh duhet t’i lajmë flokët?

19 Mars 2017, 11:48, Lifestyle CNA

Larja e flokut është një nga ato gjëra që mendojmë se asnjëhëre nuk jemi duke e bërë në mënyrën e duhur. Disa prej nesh mendojnë se i lajnë shumë shpesh flokët,ndërsa të tjerat mendojnë se nuk po e lajnë aq herë sa duhet.

Përgjigja rreth kësaj dileme lidhet me llojin e flokëve që ju keni.Lloje të ndryshme flokësh kërkojnë mënyra të ndryshme kujdesi.

Flokët e drejtë yndyrosen më shpesh se tipet e tjera te flokëve,ndaj sugjerohet qe t?i lani më shpesh. Nëse keni mundësi lajini cdo ditë,sidomos nëse frekuentoni dhe palestrën.

Flokët me teksturë normale është mirë të lahen 2-3 herë në javë. Kurse për flokët natyral nuk këshillohet larja e shpeshtë ,sepse nuk është e nevojshme.
Megjithatë e rëndësishme është që t?i trajtoni flokët tuaj dhe të përpiqeni të mos i digjni./CityNews

Lajmet e fundit nga