LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eleminoni aromat e këqia në …

18 Mars 2017, 21:00, Lifestyle CNA

Në këtë artikull do të njiheni me ushqimet dhe pijet që nuk duhet t?i konsumoni nëse doni që vagina juaj të mos mbajë erë të rëndë. Por, do ju prezantojmë edhe me gjërat që e zbusin aromën e pjesëve intime.

Shpargujt dhe hudhrat bëjnë që të mbani erë poshtë

Shpargujt dhe hudhrat ndryshojnë erën e djersës suaj dhe duke qenë se keni shumë gjëndra djerse në pjesën e poshtme, mund të ndryshojë edhe erën e organit riprodhues.

Edhe mishi i kuq nuk është i mirë

Të hash mish të kuq bën që të djersini më shumë dhe ndikon edhe në aromën e ?saj?. Mishi i kuq prish edhe nivelin e pH-së së vaginës, që ndikon negativisht në aromë.

Lëngu i ananasit mund t?i japë një erë më të mirë

Ky frut tropikal ëmbëlson aromën e vaginës. Ananasi ka shumë sheqer dhe kjo është arsyeja që ndikon edhe në aromën e pjesëve intime.

Uji zbut aromën e keqe

. Vagina është një sipërfaqe mukoze, pak a shumë si goja, kështu që duhet mbajtur e hidratuar njësoj. Nëse pini shumë ujë, vagina do të ketë erën e saj normale. /Citynews/

Lajmet e fundit nga