LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja sa gota ujë duhet të pini për lëkurë të freskët

17 Mars 2017, 14:50, Lifestyle CNA

Plakja shumë e shpejtë e lëkurës, vjen edhe si pasojë e konsumimit në doza të vogla të ujit. Tashmë është e vërtetuar se për një lëkurë plot shkëlqim, uji është ndër indikatorët bazë, ndaj këshilla e vlefshme për këdo është që të konsumojmë sa më shumë ujë.

Dermatologët thonë se hidratimi është çelës i lëkurës së shëndetshme dhe të pastër. Por për të pasur efektet e dëshiruara, e dini sa gota uji duhet të pini në ditë?

Sipas dermatologëve, duhet të pini gjithmonë 8 gota ujë në ditë dhe të përdorni produkte për fytyrën, të cilat janë hidratuese.  /CityNews

Lajmet e fundit nga