LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cila është puna që paguhet më mire?

19 Mars 2017, 11:38, Lifestyle CNA

Në momentin që mbaroni studimet dhe filloni të kërkoni për një punë apo filloni të mendoni për karrierën tuaj ,shumë njerëz do tju thonë se paraja nuk është gjithçka.

Kjo është e vërtetë. Padyshim është shumë e rëndësishme të dini se cfarë keni pasion, cfarë ju përshtatet më shumë me aftësitë tuaja,por është më se normale të pretendoni për një punë me rrogë të mirë.

Pyesni veten cila është puna që paguhet më mirë?
Glassdoor së fundmi ka publikuar një listë me punët më të paguara në Amerike. Duket se punët të lidhura me high-tech janë ato që ofrojnë të ardhura më të larta duke u renditur në vendet e para të listës./CityNews

Lajmet e fundit nga