Lideri i opozitës sfidon Presidentin/Do formoj qeveri edhe pa mandat!

8 Mars 2017, 11:53, Aktualitet CNA

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, bëri sot një deklaratë të fortë, teksa tha se do të formojë qeverinë pa mandatin e dhënë nga presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov.
?Në do të donim që formalisht ta marrin miratimin nga presidenti, por kjo nuk është e domosdoshme. Është një traditë e mirë ta pyesësh prindin e vajzës për dorën e saj në martesë, por nëse ai refuzon ju mund të martoheni sërish?, është shprehur Zaev për gazetën Irish Times, transmeton agjencia e lajmeve INA.

Lideri i LSDM-së tashmë i ka votat për formimin e qeverisë, pasi ka marrë mbështetjen e deputetëve të BDI, Aleancës dhe Lëvizjes BESA./CityNews

Lajmet e fundit nga