“Horr”!/Paloka i përgjigjet me të njëjtën gjuhë Mustafa Nanos: Qelbësirë!

8 Mars 2017, 09:24, Aktualitet CNA

Një përplasje e ashpër dhe me fjalë fyese ka nisur mes analistit Mustafa Nano dhe nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka. Dy ditë më parë, Nano e quajti Palokën ?horr? në partinë e drejtuar nga Lulzim Basha.

Analisti Mustafa Nano i kërkoi kreut të PD-së, Lulzim Basha, të ishte pjesë e çadrës së demokratëve për të thënë disa të vërteta që deri më tani nuk janë thënë nga askush që ka qenë pjesë e saj.
Në një intervistë, Nano deklaroi se donte të ishte pjesë e çadrës për t?i thënë Bashës se Paloka, Strazimiri, Noka etj., nuk janë më pak horra se ata që ka sjellë Rama në Parlament.

Përmes një reagimi për gazetën ?Panorama?, nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i kthen përgjigje publicistit, duke i kujtuar se ai vetë është autori i kushtrimit: ?Të bashkohen gjithë qelbësirat për të rrëzuar Sali Berishën?.

?Nuk ka si t?i bëjë përshtypje çështja e horrave Mustafait, sepse Mustafai është autori i kushtrimit ?Të bashkohen gjithë qelbësirat për të rrëzuar Sali Berishën?. Pra, mund të konsiderohet si një farë ?ideologu? për Ramën në këtë pikë?, thotë Edi Paloka./CityNews

Lajmet e fundit nga