Sokol Hazizaj: Politika dështoi qëllimisht Vettingun!

8 Mars 2017, 07:43, Aktualitet CNA

Juristi i njohur Sokol Hazizaj, në një prononcim për gazetën “SOT”, deklaron se praktikisht Vettingu ka dështuar për shkak të politikës.

Ai është shprehur më tej se politikanët kanë shkelur Kushtetutën dhe se tashmë procesi për zgjedhjen e anëtarëve të Vettingut duhet të nisë nga e para.

Sipas juristit, as Presidenti dhe as Avokati i Popullit  nuk kanë më forcë të vijojnë këtë process. Juristi Hazizaj sqaroi se politika shkeli Kushtetutën dhe tashmë e vetmja rrugë është që procesi të nisë nga e para. /CityNews 

 

Lajmet e fundit nga