Meta uron gratë me rastin e 8 marsit

8 Mars 2017, 11:48, Aktualitet CNA

Një mëngjes ndryshe me vajzat dhe gratë e LSI, në zyrën e Ministres së Integrimit, Klajda Gjosha.

Kështu zgjodhi ta nisë ditën në këtë 8 mars, Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta. Mes urimesh dhe shkëmbimit të energjisë pozitive, Meta vlerësoi dhe shprehu mbështetjen më maksimale për shpirtin human e luftarak të grave dhe vajzave, forcën e tyre, përkushtimin, jo vetëm për familjen por edhe për të ardhmen europiane të vendit.

Kryetari i LSI-së theksoi se sfidat janë më të lehta kur gratë fuqizohen dhe se roli i tyre në shoqëri ka shumë peshë kur ato janë bashkë në çdo kauzë.

?Sepse sfidat janë më të lehta për t?u kapërcyer kur vajzat dhe gratë fuqizohen. Sepse i roli i tyre në shoqëri ka më shumë peshë kur ato janë bashkë për një kauzë të caktuar. Gëzuar 8 marsin!?, u shpreh Meta në këtë ditë feste.

Kështu nisi dita e 8 marsit për zonjat e LSI-së. Tashmë ato janë në të gjithë Shqipërinë për t?iu dhënë mbështetjen çdo gruaje, nëne, vajze, në çdo cep të vendit. /CityNews 

Lajmet e fundit nga