LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ardian Hajdari tenton t’i shpëtojë drejtësisë/ Manovra e Komisionerit të Vettingut

15 Nëntor 2022, 12:53, Vetingu CNA

Ardian Hajdari tenton t’i shpëtojë drejtësisë/

"67 dëshmitarë që të tregojë se ka punuar falas për ta".  Kjo ka qenë kërkesa e ish-anëtarit të KPA-së, Ardian Hajdari, për Gjykatën e Posaçme kundër korrupsionit.

Kjo kërkesë është kundërshtuar nga prokurorja e SPAK-ut, Dorina Bejko, por Gjykata ka zgjedhur ta pranojë.

Prokuroria kërkoi të rrëzohen provat shkresore të dërguara nga Hajdari, por Gjykata vendosi të pranojë disa prej tyre duke përjashtuar artikujt e mediave "online".

Me 24 nëntor nis marrja në pyetjen e 5 dëshmitarëve të parë të kërkuar nga Hajdari.

Ardian Hajdari akuzohet për “deklarim të rremë të pasurisë” dhe “fshehje e të ardhurave”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga