LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkohet gjyqtarja Arjana Caco/ Vettingu e nxjerr jashtë sistemit të drejtësisë

7 Tetor 2022, 10:03, Vetingu CNA

Shkarkohet gjyqtarja Arjana Caco/ Vettingu e nxjerr jashtë sistemit

Gjyqtarja Arjana Cajo ëshët shkarkuar sot nga detyra.

KPK ka vendour ta largojë nga sistemi i drejtësisë për shkak të problemeve me pasurinë.

KPK ka  evidentuar balanca negative në vlera të mëdha për kryerjen e investimeve, krijimin e likuiditeteve dhe mbulimin e shpenzimeve, që u kundërshtuan prej bashkëshortit i subjektit, në rolin e avokatit, i cili për rreth pesë orë dha sqarime me detaje duke treguar historikun e familjes.

Në kriterin profesional, KPK evidentoi gjetje që kishin të bënin kryesisht me tejkalim të afateve në arsyetimin e vendimeve dhe njoftimin e tyre palëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga