LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzohet për fshehje pasurie/ GJKKO merr të pandehur anëtarin e KPA-së

4 Korrik 2022, 09:44, Aktualitet CNA
Akuzohet për fshehje pasurie/ GJKKO merr të pandehur anëtarin e
Ardian Hajdari

Anëtari i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPA), Ardian Hajdari, është marrë i pandehur nga GJKKO.

Ardian Hajdari, akuzohet për fshehje të ardhurash dhe deklarim të rremë pasurie.

Hajdari është kallëzuar penalisht në qershor 2020 nga ish-magjistratët Antoneta Sevdari, Elsion Sadiku dhe Ervin Metalla.

 

 

Lajmet e fundit nga