LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK-u nuk i ndahet komisioneres së Vettingut/ Etleda Çiftja, sot në Apel

11 Nëntor 2022, 09:35, Vetingu CNA

SPAK-u nuk i ndahet komisioneres së Vettingut/ Etleda Çiftja, sot

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë shpalli të pafajshme komisioneren e Vettingut, Etleda Çiftja.

SPAK-u ka ankimuar vendimin dhe sot mbahet seanca në Apelin e GJKKO-së.

SPAK-u ka kërkuar për anëtaren e KPK-së, dënimin me 18 muaj burgim me akuzën e deklarimit të rremë e fshehjes së pasurisë, si dhe të falsifikimit të dokumenteve.

Për shkak të gjykimit të shkurtuar që u kërkua nga vetë Çiftja kërkesa për dënimin reduktohej në një vit burg apo me dy vjet shërbim prove siç e kërkoi prokuroria./CNA.al

Lajmet e fundit nga