Samsung Galaxy Tab A7, afër lançimit/ Këto janë risitë e reja

17 Korrik 2022, 09:58, Tech CNA
Samsung Galaxy Tab A7, afër lançimit/ Këto janë
Samsung Galaxy Tab A7

Modeli i ri i Tab A7 është tashmë shumë afër lançimit.

Ekrani i tij do të jetë LCD dhe do të ketë madhësinë prej 10.4 inç me rezolacion prej 1200x2000 piksel, një kamër kryesore prej 8 MP dhe kamër të përparme me 5 MP. Ndërsa bateria e saj do të ketë kapacitet prej 7.04. Por duhet theksuar se të gjitha këto specifika janë në zhvillim e sipër.

Një nga gjërat që do të ndryshojë në modelin e ri është çipi kryesor.  Tableti i ri do të jetë i pajisur me një çip UNISOC T618, i prodhuar duke përdorur procesin FinFET me dy bërthama ARM Cortex A75 me shpejtësi prej 2.0 GHz dhe me 6 bërthama tjera Cortesx-A55, të cilat gjithashtu kanë shpejtësinë prej 2.0 GHz, një GPU Mali G52MP2 dhe lidhje opsionale LTE.

Një tjetër veçori që ia vlen të theksohet është se Galaxy Tab A 7 i ri 2022 mund të dalë në treg me çmim më konkurrues se paraardhësi i tij. Çmimi i tij fillestar do të jetë 199 euro./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga