FOTO-‘Bisha’ me 6 rrota/ "Rolls-Royce" prezanton modelin e ri të makinës

3 Korrik 2022, 09:20, Tech CNA
FOTO-‘Bisha’ me 6 rrota/ "Rolls-Royce" prezanton modelin e
Foto ilustruese

Frena floriri, timon me lëkurë krokodili dhe një çmim marramendës. Këto janë veçoritë më karakteristike të makinës së re "Rolls -Royce".

Francezi Danton Arts Kusto për të dizanjuar këtë makinë është bazuar në "Rolls-Royce Phantom" të vitit 2005, por ndryshe nga ajo ka shtuar dy rrota më shumë dhe në pjesën e pasme ka ngjitur "BMW" seria 7.

E veçanta e projektit qëndron pikërisht në faktin se ka modifikuar pjesën e pasme të një "BMW" Serie 7 me të njëjtën shasi si "Phantom" me 2 boshte dhe 4 rrota 24 inç.

Ndërsa pjesa e brendshme është shumë e veçantë, me lëkurë portokalli, krokodili dhe gjarpri.

Motori mbetet origjinali, V12 6.7 litra me 453 kuaj fuqi. Makina del në treg për 5 milionë euro.

Projekti i radhës i Danton Arts Kustoms është një "Lamborghini Urus" me 6 rrota./CNA.al

Lajmet e fundit nga