Samsung Galaxy S22/ Risitë që vijnë për përdoruesit

30 Qershor 2022, 09:58, Tech CNA
Samsung Galaxy S22/ Risitë që vijnë për përdoruesit
Samsung S22

Një pjesë të madhe të kohës sonë të përditshme ia kushtojmë smartphone-ëve. Ndaj dhe smartphon-i që përdorim është i rëndësishëm që të jetë i qëndrueshëm dhe me performancë të lartë.  Pikërisht kjo do të jetë cilësia tipike e serisë së re te Galaxy S22: Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra.

Teknologjia dhe dizajni janë harmonizuar në mënyrë përfekte te seria e re Galaxy S. Pajisjet janë ndërtuar me një ekran të sheshtë 6.1 dhe 6.6 inç FHD+, të kompletuar me një xham luksoz. 

Nga ana tjetër, Galaxy S22 Ultra ka një dizajn të thjeshtë, por mbresëlënës me korniza metalike krejtësisht simetrike, me një ekran me kënde të theksuara 6.8 inç dhe me një SPen të integruar.

Kjo seri baterinë e ka të fuqishme që mban gjatë gjithë ditës dhe karikim të shpejtë 25W. Kështu që nuk do t’ju duhet të prisni gjatë që telefoni juaj të karikohet.

Falë wifi-së 6E që përmban seria e re mund të shijoni përformancë të pakrahasueshme në të gjitha aplikacionet tuaja më të përdorura./CNA.al

Lajmet e fundit nga