Xiaomi 12 Lite me një dizajn terësisht të ri/ Zbuloni specifikat e telefonit

12 Korrik 2022, 10:03, Tech CNA
Xiaomi 12 Lite me një dizajn terësisht të ri/ Zbuloni specifikat
Telefoni Xiaomi

Xiaomi vjen tashmë në treg me një dizajn terësisht të ri. Diagonalja e ekranit prej 6.55 inç është mjaft komode për modelet e këtij viti.

Përveç se është elegant dhe trendi tashmë ka dhe një panel të përditësuar 120 Hz Oled dhe kamër kresore prej 108 Mp.

Fuqia e telefonit mundësohet prej Snapdragon 778G. Ky telefon ofron sistemin operativ Android 12 nën ndërfaqen MIUI 13.

Një tjetër përmirësim në këtë telefon është edhe kamera e tij e përparme, e cila ka një rezolucion më të lartë prej 32 MP, por ajo më kryesorja është se tashmë ofron edhe autofokusin.

Pajisja vjen me një paketë standarte, e cila përmban manualin e përdorimit dhe karikuesin me kapacitet prej 67Ë. Gjithashtu përmban edhe kabllon USB, e cili nuk përdoret vetëm për të karikuar telefonin, por edhe për transferim të të dhënave./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga