Xiaomi 12 S ultra dhe Xiaomi 12 S pro në treg/ Zbulohen imazhet e smartfonëve

5 Korrik 2022, 09:51, Tech CNA
Xiaomi 12 S ultra dhe Xiaomi 12 S pro në treg/ Zbulohen imazhet e
Foto ilustruese

Kompani kineze e teknologjisë, e udhëhequr nga Lei Jun, ka hedhur në treg dyshen e saj të telefonave intelegjentë Android.

Xiaomi 12 S Ultra dhe Xiaomi 12 S pro, do të jenë smartphonat e parë që do të kenë proçesin Snapdragon 8+ Gen1 të Qualcomm, versioni më i fundit i çipit të nivelit të lartë. 

Gjithashtu këto telefona kanë sensor prej 1/1.28 inç tek kamerat e tyre kryesore. Të dy telefonat kanë lente Leica Summicron dhe mbeshtetje për profilet e imazhit Leica.

Falë kësaj pajisjeje, e cila tashmë i përket një game më të lartë  është bërë kombinimi përfekt mes dizanjit dhe aftësisë teknike./CNA.al

Lajmet e fundit nga