Del në treg Ulefone Armor X6/ Ja cilat janë risitë e tij

18 Korrik 2022, 11:37, Tech CNA
Del në treg Ulefone Armor X6/ Ja cilat janë risitë e tij
Armor X6 Pro

Kompania Ulefone sapo ka hedhur në treg telefonin  më të ri të linjës X, Armor X6 Pro. Pajisja e re është me përmasa prej 150x78.9x14.4 mm, ndërsa pesha e saj është vetëm 277 gram.

Trupi i telefonit është mjaft elastik dhe është i vlerësuar zyrtarisht me çertifikatat IP68/IP69K dhe MIL-STD-810 G.

Një  risi tjetër që ja vlen të theksohet është se Armor X6 Pro është kundra ujit, apo pluhurit.

Ulefon ka raportuar se pajisja vjen në treg me sistemin më të fundit operativ Android 12 dhe me të gjitha veçoritë ekstra. Gjithashtu dhe siguria e tij do të jëtë më e avancuara.

Si bërthamë fuqizuese ky telefon ka çipin MediaTek Helio A22 me mbështetje për dy SIM kartele dhe me hapësirë për memorie prej 32 GB  e cila mund të zgjerohet me një SD kartele.

Posedon veçori si Wifi, Bluetooth 5.0 si dhe GPS me Glonass, Beidou dhe me Galileo. E gjithë pajisja energjnë e merr prej baterisë me kapacitet prej 4.000mAh  dhe mbushja kryhet me micro USB./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga