LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ka më dyshime, Ernest Muçi zyrtarizon skuadrën e re

9 Shkurt 2024, 12:47, Sport CNA

Nuk ka më dyshime, Ernest Muçi zyrtarizon skuadrën e re

Ernest Muçi është lojtari i Besiktas-it. Ndonëse klubi turk ende nuk e ka zyrtarizuar, këtë e ka bërë vetë futbollisti shqiptar.

Lojtari do kalojë sot vizitat mjekësore dhe më pas do të firmosë për klubin turk kontratën deri në verën e vitit 2027. Ai që ishte një lajm i papritur në mediat turke, thuajse është bërë zyrtar nga vetë futbollisti me një postim në "Instagram".

Muçi postoi një foto të një shalli me logon e Besiktas-it, atë që është stacioni i radhës i karrierës së sulmuesit, i cili largohet kësisoj nga Legia e Varshavës, klub me të cilin mori famë edhe në arenën ndërkombëtare.

Nuk ka më dyshime, Ernest Muçi zyrtarizon skuadrën e re

Lajmet e fundit nga