LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ernest Muçi me skuadër të re, sot pritet firma

9 Shkurt 2024, 09:59, Sport CNA
Ernest Muçi me skuadër të re, sot pritet firma

Ernest Muçi do të ndryshojë ekip dhe sot pritet të vijë firma. Sulmuesi shqiptar do të vazhdojë karrierën Turqi te skuadra e Beshiktash. 

Mediat turke raportojnë se mbrëmë është gjetur akordi mes palëve për transferimin e Muçit nga Legia Varshava.

Sipas “Fanatik”, lojtari është dakord për transferimin dhe për të firmosur një marrëvessje që e lidh me Beshiktash-in deri në verën e vitit 2027.

Klubi i Legias së Varshavës ndërkohë do të regjistrojë një fitim të ndjeshëm për transferimin e Muçit, pasi nga 500 mijë euro që shpenzoi për ta blerë nga Tirana në vitin 2021, tashmë do ta shesë për rreth 8 milionë euro. Muçi pritet të kryejë sot vizitat mjekësore dhe të prezantohet në klubin e ri në Turqi ku do të vazhdojë karrierën e tij.

Lajmet e fundit nga