LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E BUJSHME/ Ofertë 20 milionë euro për Ernest Muçin, Besiktas merr vendimin

3 Prill 2024, 15:13, Sport CNA

E BUJSHME/ Ofertë 20 milionë euro për Ernest Muçin,

Presidenti i Besiktas, Hasan Arat, zbuloi se ka marrë një ofertë prej 20 milionë eurosh, për Ernest Muçin.

Numri 1 i klubit bardhezi deklaroi se oferta u refuzua, pasi dëshirojnë ta mbajnë në ekip edhe për sezonin tjetër.

“Për Ernest Muçin janë ofruar 20 milionë euro nga një ekip në Evropë. Megjithatë unë e refuzova ofertën. Muçi është një lojtar me potencial të madh dhe ne e duam në ekip për sezonin tjetër”, tha Arat.

Sipas mediave turke, oferta në fjalë është bërë nga ana e Aston Villës dhe ka hasur refuzimin e gjigantëve të Turqisë.

Lajmet e fundit nga