LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Ndryshohet stadiumi, zbulohet ku do të luhet Partizani-Vllaznia

3 Prill 2024, 12:40, Sport CNA

ZYRTARE/ Ndryshohet stadiumi, zbulohet ku do të luhet Partizani-Vllaznia

Është ndryshuar stadiumi për supersfidën e javës së 30-të, mes Partizanit dhe Vllaznisë.

Kjo përballje ishte parashikuar fillimisht të luhet në “Arenën e Demave”, por do të luhet në një tjetër stadium në kryeqytet. Tashmë është gjithçka zyrtare, Partizani – Vllaznia do të luhet në “Air Albania” dhe FSHF-ja ka pranuar kërkesën e të kuqve.

Një ndeshje shumë e luftuar mes dy skuadarve që kërkojnë rikthimin te fitorja, teksa mbështetja nga tifozët e kuq nuk pritet të mungojë.

Aktualisht Partizani mban vendin e 3-të në tabelën e klasifikimit me 47 pikë, 3 më pak se Vllaznia e vendit të dytë që është edhe kundërshtari i tyre.

Lajmet e fundit nga