LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkon Conte-n për stolin, De Laurentiis i bën gati dhuratën trajnerit

2 Prill 2024, 17:00, Sport CNA
Kërkon Conte-n për stolin, De Laurentiis i bën gati dhuratën

Presidenti i Napolit po përgatit një revolucion të madh te Napoli në verë dhe ndryshimi do të fillojë nga pankina.

Ëndrra mbetet Antonio Conte, i cili pëlqehet shumë nga De Laurantiis.

Ky i fundit dëshiron ta bëjë Napolin sërish protagonist pas një sezoni katastrofik dhe është gati t’ia besojë projektin e rilindjes ish-trajnerit të Tottenhamit, Chelsea-t, Interit dhe Juves.

De Laurentiis, për ta bindur të ulet në stolin e Napolit, sipas asaj që raporton “Gazzetta”, është i gatshëm t’i bëjë “dhuratë” Romelu Lukakun. Sigurisht sulmuesi belg do të transferohej në stadiumin “Maradona” vetëm në rast se largohet Osimhen.

Lajmet e fundit nga