LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Juventusi fiton “aktin” e parë, Chiesa dhe Vlahovic vendosin ndaj Lazios

2 Prill 2024, 23:08, Sport CNA
Juventusi fiton “aktin” e parë, Chiesa dhe Vlahovic vendosin

Juventusi fitoi ndeshjen e parë ndaj Lazios, në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Sfida e zhvilluar në “Allianz Stadium”, përfundoi me rezultatin 2-0.

Golat për “Zonjën e Vjetër”, u shënuan nga Chiesa dhe Vlahovic që e afrojnë skuadrën e tyre më shumë me finalen e këtij kompeticioni.

Gjithçka tashmë do të vendoset më 23 prill, në ndeshjen e kthimit që do të luhet në “Stadio Olimpico”.

Lajmet e fundit nga