LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mirlind Daku merr vlerësimin e rëndësishëm në Rusi

2 Prill 2024, 19:01, Sport CNA

Mirlind Daku, ishte protagonist absolut për Rubin Kazan në fundjavë. Sulmuesi shqiptar, ishte autor i një goli dhe një asisti, në fitoren 2-1 ndaj Akhmat Grozny.

Kështu Daku tregon që është kthyer në një nga pikat kyçe për ekipin rus. Gjithashtu, kjo paraqitje e shqiptarit është shpërblyer. Sulmuesi me origjinë nga Gjilani është bërë pjesë e formacionit më të mirë të javës, në rreshtimin 4-3-3.

Kujtojmë që 26-vjeçari deri më tani ka shënuar 5 gola, teksa edhe ka asistuar në 2 të tjerë.

Formacioni i javës në kampionatin rus
Formacioni i javës në kampionatin rus
Formacioni i javës në kampionatin rus
Formacioni i javës në kampionatin rus

Lajmet e fundit nga