LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U rikthye në Spanjë, arrestohet Rubiales

3 Prill 2024, 14:25, Sport CNA
U rikthye në Spanjë, arrestohet Rubiales

Ish-presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales, u arrestua në aeroport nga policia, mëngjesin e kësaj të mërkure.

Arrestimi i tij u bë në aeroportin e Madridit rreth orës 10:30, sapo kishte mbërritur nga Republika Domenikane.

Rubiales u ndal nga garda civile sapo zbriti në tokë dhe u përcoll drejt një mjeti të policisë në drejtim të bazës policore në Tres Cantos.

46-vjeçari është nën hetim nga Gjykata spanjolle, për zhvendosjen e Superkupës së Spanjës në Arabinë Saudite. Rubiales akuzohet për korrupsion dhe rrezikon burgun.

Lajmet e fundit nga