LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rebelohet” moti/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën

12 Gusht 2022, 17:27, Sociale CNA
“Rebelohet” moti/ Si parashikohen temperaturat për
Foto ilustruese

Kjo fundjavë nuk parashikohet të jetë si ditët e tjera verore.

Moti përgjithësisht do të karaterizohet nga vranësira hera herës të dendura deri në mesditën e së dielës. Më tej do të mbizotërojnë kthjellimet.

Reshjet dhe shtrëngatat do të nisin në bregdet mëngjesin e së shtunës. Më tej do të spostohen drejt zonave malore, aty ku nuk do të mungojnë shtrëngatat e rrebeshet, si dhe shkarkesat elektrike me breshër të izoluar. Në bregdet dhe zonat e ulëta, reshjet do të rikthehen sërish në mbrëmje vonë e deri mëngjesin e së dielës. Deri në mesditë, reshje parashikohen të kenë vetëm zonat malore ku dhe aty do të ndërpriten pasdite, për ti lënë vendin motit të kthjellët.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare e përkohësisht e vrullshme në momentet me reshje. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 3 ballë, ndërsa kjo situatë, do të sjellë rënie temperaturash./ B.A. – CNA.al

“Rebelohet” moti/ Si parashikohen temperaturat për

“Rebelohet” moti/ Si parashikohen temperaturat për

Lajmet e fundit nga