LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira, shtrëngata e shkarkesa elektrike/ Si parashikohet moti për nesër

10 Gusht 2022, 15:48, Sociale CNA
Vranësira, shtrëngata e shkarkesa elektrike/ Si parashikohet moti
Foto ilustruese

Ditën e enjte, në vend sërish do të ketë ndikim të rrymave ajrore të paqëndrueshme në mesditë. Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta e mesatare, të cilat do të marrin zhvillim kryesisht në lindje e juglindje.

Në këto zona parashikohen shtrëngata shiu, breshër si dhe shkarkesa elektrike. Po kështu reshjet do të përfshijnë edhe zona të tjera malore dhe kodrinore por me karakter lokal.

Era, do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje e lehtë e mesatare. Përkohësisht, në orët e mesditës, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon erë të vrullshme në momentet me reshje dhe në bregdet.

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 3 ballë ndërsa temperaturat parashikohen:

në zona malore 15 deri 29°C

në zona e ulëta 17 deri 35°C

në zona bregdetare 20 deri 33°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga