LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreziku nga zjarret dhe temperaturat/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

1 Gusht 2022, 17:23, Sociale CNA
Rreziku nga zjarret dhe temperaturat/ Çfarë parashikojnë
Foto ilustruese

Ashtu si ditën e sotme, edhe për nesër nuk priten reshje shiu. Era parashikohet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Sa i përket zjarreve, pritet niveli rrezik “i lartë” në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Berat dhe Vlorë. Në qarqet e tjera pritet rrezik “i moderuar’’, por në zona të lokalizuara, pritet rrezik “i lartë”.

Në qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Gjirokastër dhe Vlorë, pritet rrezik “shumë i lartë” vetëm në zona të lokalizuara.

Ndërkaq, IGJEUM raporton se temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit do të arrijnë:

në bregdet: 22 / 35 °C

në vendet e ulëta: 20 / 36 °C

në vendet malore: 15 / 27 °C./ B.A. - CNA.al

Rreziku nga zjarret dhe temperaturat/ Çfarë parashikojnë

Rreziku nga zjarret dhe temperaturat/ Çfarë parashikojnë

Rreziku nga zjarret dhe temperaturat/ Çfarë parashikojnë

Lajmet e fundit nga