LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

9-vjeçari nga Pogradeci me probleme në zemër/ Familjarët, apel për ndihmë

31 Korrik 2022, 18:32, Sociale CNA

9-vjeçari nga Pogradeci me probleme në zemër/ Familjarët,

Kleo Sulkollari, është një fëmijë rreth 9 vjeç nga fshati Gështenjas i Pogradecit, i cili ka nevojë për ndihmën e qytetarëve.

I mituri, i lindur në dhjetor të 2013-ës, është i sëmurë nga zemra dhe ka nevojë për një ndërhyrje të menjëhershme kirurgjikale. Përveç problemeve me zemrën, Kleo vuan edhe nga artriti, që ia vështirëson edhe më tepër kurimin e sëmundjes.

Babai i Kleos tregon për CNA.al se vogëlushi ka bërë një ndërhyrje të parë në moshën 2-vjeçare, por tashmë ka nevojë për të bërë një ndërhyrje tjetër.

Operacionin e parë, ai e ka bërë me ndihmën e një shoqate në Shkodër. Babai rrëfen se ka akoma komunikim dhe lidhje me shoqatën, por me ndërhyrjen e tyre është e mundur që operacioni të bëhet vetëm në shtator.

9-vjeçari nga Pogradeci me probleme në zemër/ Familjarët,

Ai deklaron se operacioni i djalit nuk mund të presë ndaj kërkon ndihmën e qytetarëve për shkak të kushteve të vështira ekonomike.

Për momentin, familjarët e Kleos kanë dorëzuar dokumentat për ndihmë në fondacionin “Fundjavë Ndryshe” dhe janë në pritje të një përgjigjeje.

Ndërkohë, për të gjithë qytetarët që mund të japin një ndihmë sado të vogël, ne po sjellim dokumentet dhe numrin e llogarisë së familjarëve të Kleo Sulkollarit./ B.A. – CNA.al

9-vjeçari nga Pogradeci me probleme në zemër/ Familjarët,

Lajmet e fundit nga