LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bën çdo ditë 1 orë rrugë në këmbë për të punuar/ Gjergj Luca i jep mbështetjen e madhe punonjëses        

25 Korrik 2022, 21:29, Sociale CNA
Bën çdo ditë 1 orë rrugë në këmbë
Gjergj Luca me punonjësen

Biznesmeni Gjergj Luca vijon të mbështesë punonjësit e tij.

Një nga punonjëset e kompanisë Rozafa në Përrenjas, ka qenë përfituese e një çeku prej 3 milionë lekësh, për shkak të vështirësisë që ajo ka dhe punës që i përkushtohet.

Luca tha se vajza e re, përveç se bën një pjesë rrugë me autobus, ajo bën edhe një pjesë rruge më këmbë, për të punuar çdo ditë së bashku me motrat e saj.

“Këtu kemi një vajzë që e ka shtëpinë, që mbasi merr furgonin, e ka shtëpinë një orë në këmbë. Dhe pasi ikën atje në katundin e vet, merr motrat e veta dhe zbret në punë dhe bën kile më shumë sesa të gjitha ju që e keni shtëpinë vetëm 5 minuta larg dhe nuk janë aq korrekte sa është kjo vajzë. Ti qenke më e vogla. Kjo vajzë me duart e veta në maj ka bërë 700 mijë lekë me duart e veta. Unë jam konsultuar me menaxheren e Fish City dhe i kam thënë a ka mundësi që një vajzë ta respektojmë në Prrenjas, dhe  këshilli atje ra dakord. Unë kam bërë një çek prej 3 milionë lekësh. Unë kurrë nuk i kam bërë publike ndihmat e saj, por kjo vajzë e meriton. E rujt zoti dhe ishalla bëheni të gjitha si kjo”, tha Luca./CNA.al

Lajmet e fundit nga