LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 40 gradë/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

23 Korrik 2022, 08:12, Sociale CNA
Temperatura deri në 40 gradë/ Njihuni me parashikimin e motit për
Foto ilustruese

Vendi në fundjavë ashtu sikundër ishte parashikuar do të mbetet në ndikim të valës së të nxehtit.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-24 gradë, në mesditë do të jenë me rënie duke luhatur 35°C në veri deri në 36-40°C.

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 ballë në det të hapur./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga