LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Vapa përvëluese ‘mbërthen’ Tiranën/ Si po e “luftojnë” qytetarët të nxehtin

20 Korrik 2022, 14:42, Sociale CNA
Foto- Vapa përvëluese ‘mbërthen’ Tiranën/ Si po
Foto nga sheshi "Skënderbej", Tiranë

Prej ditësh, vendi ynë është prekur nga vala e të nxehtit afrikan, duke bërë që temperaturat të arrijnë vlera rekord deri në 41 gradë Celsius.

Por aktiviteti i përditshëm, ka bërë që qytetarët ta kenë të pamundur shmangien e daljes në pikun e vapës.

Disa foto nga LSA, tregojnë se qytetarët kanë shfrytëzuar shatërvanet dhe çezmat në sheshin "Skënderbej" për t'u freskuar./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga