LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parandontoza/ Trajtimi i tërheqjes së mishrave të dhëmbëve me PRP dhe kockë natyrale

18 Korrik 2022, 11:16, Sociale Dr. Ketiona Agaj
Parandontoza/ Trajtimi i tërheqjes së mishrave të
Foto ilustruese

Tërheqje e mishrave të dhëmbëve, lëvizshmëri, zhveshje e dhëmbëve, aromë e gojës, humbje e parakoshme e dhëmbëve.

Këto shqetesime do të jenë prezente edhe nëse ju hiqni dhëmbët dhe i zëvendësoni me implante! Paradontoza nuk mjekohet me implante!

Kemi një protokoll unik për të ngadalësuar procesin e humbjes së dhëmbëve jo për arsye të kariesit, por të paradontozës në moshë te re.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Doctor.Keti (@ketident)

">Në klinikë përdorim kockë natyrale të një cilësie të lartë dhe plazëm cilësore për qëllime rigjeneruese.

Pacientët trajtohen në mënyrë sistemike për të gjitha mungesat nutritive në organizëm.

Është bërë e zakonshme që procedurat me plazëm po bëhen me centrifuga laboratorike, të cilat veçojnë plazmën për analiza gjaku dhe jo për ta kthyer përseri në trup. Plazma PRP është e varfër nga elementet fijore dhe ngjan shumë e tejdukshme. Sigurohuni gjithmonë për procedurën që kryeni!!!


Ne përdorim epruveta qelqi dhe jo plastike, në mënyrë që plazma që i kthehet trupit të mos ketë mikroplastika.

Plazma jonë është një gjenerate e rë e PRF (nuk është prp plazëm e tejdukshme).

Ndërhyrja zgjat rreth 1 orë dhe rikuperimi është super i shpejtë./CNA.al

Lajmet e fundit nga