LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Regjistrimet në klasat e para dhe të dhjeta/ Kushi njofton shtyrjen e afatit pas mbylljes së e-Albania

18 Korrik 2022, 09:52, Sociale CNA

Regjistrimet në klasat e para dhe të dhjeta/ Kushi njofton shtyrjen e

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka vendosur që të shtyjë afatin e regjistrimeve në klasa të para dhe të dhjeta për një afat të pacaktuar.

Konfirmimi ka ardhur nga ministrja, Evis Kushi, pas mbylljes së detyrueshme të shërbimeve publike të platformës e-Albania nga ana e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit për shkak të sulmit kibernetik.

Për shkak të sulmit kibernetik ndaj platformës e-Albania, e cila ndikon edhe në procesin e regjistrimit për nxënësit në klasa të para dhe të dhjeta, kemi vendosur që afatin e regjistrimeve ta shtyjmë deri në një datë të pacaktuar.
Dëshiroj të garantoj prindërit dhe nxënësit se kjo ndërprerje nuk do të ndikojë aspak në procesin e regjistrimit, dhe se çdo nxënës do të ketë mbështetjen tonë të nevojshme deri në finalizimin e procesit. Në vijim do t’ju informojmë përsëri për rihapjen e aplikimeve dhe afatet e reja të regjistrimit”,- shkruan ministrja./CNA.al

Regjistrimet në klasat e para dhe të dhjeta/ Kushi njofton shtyrjen e

Lajmet e fundit nga