LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vranësira dhe kthjellime/ “Freskohet” korriku

13 Korrik 2022, 07:56, Sociale CNA

Vranësira dhe kthjellime/ “Freskohet” korriku

Pjesa e parë e ditës së sotme do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave më të dukshme këto në zonat malore.

Por pjesa e dytë e ditës sjell shfaqje të vranësirave të lehta në pothuajse gjithë territorin shqiptar, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në shtrirjen Lindore.

Ndërsa pjesërisht bregdeti do të mbtetet në dominimin e kthjellimeve përgjatë gjithë 24-orëshit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi verior-veriperëndimor, ku më e pranishme do të jetë në detin Jon duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

Ndërsa nesër me 14 korrik, territori shqiptar në orët e para të ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin, por në zonat malore do të ketë herë pas here kalime të pakta vranësirash.

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat e lehta dhe kalimtare të shfaqen në zonën e ulët dhe në një pjesë të mirë të bregdetit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 34°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga