LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat/ Vlerat me ekstreme në Shkodër dhe Berat

20 Korrik 2022, 08:13, Sociale CNA

Rriten sërish temperaturat/ Vlerat me ekstreme në Shkodër dhe

Sot do të vijojë ndikimi i valëve të të nxehtit afrikan duke sjellë në vendin tonë, mot të kthjellët dhe temperatura të larta, ku vlera më ekstreme priten në qarqet Shkodër dhe Berat.

Kthjellimet do të jenë dominante në të gjithë vendin, duke përjashtuar kalime vranësirash të lehta në zonat malore kryesisht gjatë orëve të pasdites. Edhe nata do të mbetet e kthjellët dhe e nxehtë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 40°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga