LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgatituni për një javë “përvëluese”/ Katër qytetet që do të shënojnë vlera rekord

18 Korrik 2022, 16:29, Sociale CNA
Përgatituni për një javë “përvëluese”/
Foto ilustruese

Java që sapo ka nisur parashikohet të jetë e nxehtë me temperaturat që do të arrijnë mbi 40 gradë celcius.

Meteorologia Lajda Porja thotë se e gjithë java do të jetë nën ndikim të të nxehtit.

Qytetet më të nxehta për këtë javë që do të shënojnë temperatura mbi 40 gradë celcius janë Shkodra, Lezha, Gjirokastra dhe Elbasani.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rritje të menjëhershme që në mëngjes. Vlerat maksimale sot parashikohen deri në 40 gradë.

Ndërkohë, qytetet më të nxehta në zonat malore do të jenë Kopliku, Hasi, Burreli dhe Bulqiza.

Nga ana tjetër, Korça, Erseka dhe Pogradeci do kenë mot më të freskët me temperatura 35 gradë, thotë meteorologia./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga