LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Funksionimi i e-Albania/ Rinisin regjistrimet për klasat e para dhe të dhjeta, ja afati i fundit

20 Korrik 2022, 18:45, Sociale CNA
Funksionimi i e-Albania/ Rinisin regjistrimet për klasat e para dhe të
Foto ilustruese

Pas rikthimit të shumicës prej shërbimeve digjitale të platformës e-Albania është rikthyer edhe shërbimi i regjistrimit të nxënësve në klasën e parë dhe të dhjetë.

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, ka njoftuar nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale rinisjen e shërbimit, si dhe afatin e rishikuar për regjistrimet.

“Ju njoftoj se sot kanë rifilluar regjistrimet e nxënësve në sistemin e-Albania për klasat e para dhe të dhjeta të vitit të ri shkollor 2022 - 2023. Afati i ri për këto shërbime do të jetë data 31 korrik 2022. Faleminderit të gjithëve për mirëkuptimin”, shkruan ministrja./CNA.al

Lajmet e fundit nga