LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto – Në pikun e sezonit veror/ Mbeturinat bëhen kapicë në Golem

24 Korrik 2022, 22:16, Sociale CNA
Foto – Në pikun e sezonit veror/ Mbeturinat bëhen kapicë
Fotot e koshave në Golem

Teksa ndodhemi në pikun e sezonit veror, një problem shqetësues si gjithmonë janë plehrat.

Në Golem, plehrat janë mbledhur kapicë. Dy koshat janë të tejmbushur dhe janë rrethuar me qese mbeturinash të papastruara.

Fotot e koshave janë publikuar nga deputeti i PD-së, Edmond Spaho, i cili ironizon për situatën e paprecedentë.

“Një perëndim i jashtëzakonshëm dielli sot në Golem!”, shkruan Spaho.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që në Golem ndodh kjo situatë shqetësuese për banorët dhe pushuesit, pasi edhe vitet e kaluara është denoncuar në media i njëjti shqetësim./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga