LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Valë të nxehta e luhatje temperaturash/ Si parashikohet moti për javën e ardhshme

24 Korrik 2022, 15:58, Sociale CNA
Valë të nxehta e luhatje temperaturash/ Si parashikohet moti për
Foto ilustruese - Tiranë

Vala e të nxehtit do të jetë e pranishme më së shumti në fillim të kësaj jave. Zonat perëndimore do të vijojnë të mbeten me temperatura të larta, edhe pse parashikohen luhatje.

Përgjatë zonave malore, kryesisht në mesditën e së enjtes, parashikohen reshje të shkurtra shiu.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë dhe mesatare përgjatë bregdetit, gjatë orëve të mesditës.

Ndërkohë, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 dhe 3 ballë./ B.A. - CNA.al

Valë të nxehta e luhatje temperaturash/ Si parashikohet moti për

Lajmet e fundit nga