LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura ekstremisht të larta/ Vijon i nxehti përvëlues, parashikimi i motit për këtë javë

25 Korrik 2022, 10:25, Sociale CNA

Temperatura ekstremisht të larta/ Vijon i nxehti përvëlues,

Kjo javë do të jetë nën ndikimin e temperaturave ekstremisht të larta. Sipas meteorologes, Lajda Porja, këtë javë pritet që vlerat maksimale të jenë 41-42 gradë Celsius.

Parashikohet që deri ditën e premte, në zonat më problematike do të jenë kryesisht qendra dhe Jugu sa u përket temperaturave të larta. Qarku i Elbasanit, Berati, Fieri, Lushnja do të jenë qytetet me temperaturat më të larta.

Problematike nga zonat malore do të jenë verilindja, Kukësi dhe Hasi, ku rekordet pritet të thyen me 39 apo 40 gradë Celsius. Kurse, në juglindje temperaturat priten të arrijnë jo më shumë se 35 gradë Celsius./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga