LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sjellje e pashembullt/ Pasi mbarojnë plazhin, pushuesit lënë mbeturinat pa mbledhur

30 Korrik 2022, 21:58, Sociale CNA

Sjellje e pashembullt/ Pasi mbarojnë plazhin, pushuesit lënë

Një sjellje e pashembullt regjistrohet çdo ditë në zonat bregdetare, ku pushuesit janë të shumtë në numër.

Pas përfundimit të plazhit dhe pas relaksit, qytetarët lënë pa mbledhur mbeturinat që i kanë hallakatur vetë nëpër rërë.

Në foto do të shihni se si qytetarët kanë lënë qeset me mbeturina apo mbledhjet ushqimore në tokë e janë larguar nga çadrat.

Foto janë kapur në Qerret të Kavajës, por kjo situatë regjistrohet rëndomtë në të gjithë bredetin shqiptar ku ka pushues.

E njejta gjë ndodh edhe në rrugët e vendit. Ndonëse shqiptarët ankohen çdo ditë për plehrat, si fillim fajin duhet ta gjejmë te vetja.

CNA.al u bën thirrje qytetarëve të kujdesen për ambientin që na rrethon dhe të mos hedhin plehrat në tokë./ B.A. – CNA.al

Sjellje e pashembullt/ Pasi mbarojnë plazhin, pushuesit lënë

Sjellje e pashembullt/ Pasi mbarojnë plazhin, pushuesit lënë

Lajmet e fundit nga