LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje të izoluara shiu në zonat malore/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

31 Korrik 2022, 08:13, Sociale CNA
Reshje të izoluara shiu në zonat malore/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Deri në orët e mesditës parashikohet që pjesa më e madhe e Shqipërisë të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat malore. Por në vijim parashikohet që vranësirat të bëhen më të dukshme në zonat malore duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara në veri  dhe verilindje të territorit.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes por do të ulen lehtë në mesditë duke u luhatur në vlerat ditore nga 17 gradë deri në 38 gradë celsius. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 45km/h nga drejtimi verior-veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga